Polecane rzeczy nieprogramistyczne (programista też człowiek)

Poniżej wiele „odkryć”, które chciałbym polecić wszystkim, nie tylko programistom. Pod każdą pozycją uzasadnienie, dlaczego to polecam. Można mi podrzucać pomysły:

  1. Narzędzie Kodi jest to narzędzie open source do „wchłaniania multimediów”, dzięki niemu (i dodatkom) można bardzo wiele: oglądać filmy on-line, telewizje, radio, seriale i wiele innych
    1. Dodatek Fan Film (instrukcja konfiguracji) – jest to dodatek, dzięki któremu możemy oglądać filmy/seriale online. Jeśli coś chcemy oglądać dodatek przeszukuje dużą ilość dostawców multimediów, dlatego użycie go jest często wydajniejsze niż gdybyśmy szukali wyszukiwarką internetową. Oczywiście oglądanie treści, do których nie mamy praw (nie mamy nośnika w szafie) jest nieuczciwe.
  2. Książka „Pięć języków miłości” – „Poznaj książkę, która wspiera kolejne pokolenia małżeństw od ponad 20 lat, wznawianą i tłumaczoną na 36 języków, sprzedaną w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie!”. Książka jest receptą dla związków, które się starają, ale coś im nie wychodzi, bo druga strona nie czuje się należycie kochana. W obecnym świecie jest podejście – jak się „nie dogadujemy”, to należy poszukać szczęścia gdzie indziej, po kilku latach znowu i znowu. Tym sposobem ludzie nie będą nigdy szczęśliwi (nie będą czuli się długo kochani). A można być szczęśliwym przez całe życie już od pierwszego związku (i to jest niezależne od podejścia katolickiego) – wystarczy zrozumieć jak druga osoba potrzebuje być kochana (czyli wg tej książki „poznać jej język miłości”). Zachęcam aby sięgnąć po tę książkę od razu, a nie dopiero jak będzie się gorzej działo (czyli jak zakochanie minie). Książka ma też swoje edycje dla osób samotnych, jak i dla rodziców.
  3. Książka „4 funkcje mężczyzny” – jest to książka Jacka Pulikowskiego – bardzo znanego doradcy rodzin, oraz też ojca 3 dzieci. W książce opisuje najważniejsze, wg jego doświadczenia, obowiązki męża. Istotne jest to, że wszystko on uzasadnia nie tylko logicznie i rozumowo, ale także doświadczalnie.
  4. Książka „Krótki przewodnik po rodzinie„, kiedyś ktoś ze studentów powiedział: „Po co mam chodzić na nauki przedmałżeńskie do księdza, który nic nie wie o rodzinie bo sam takiej nie ma?!” tak się składa, że księża mają dostęp do wiedzy, do której nie mają dostęp mężowie – spowiedzi, tam ludzie mówią też to, czego nie zawsze powiedzą małżonkowi. A teraz konkretnie, jest to św. pamięci ksiądz, który mówił w tak genialny, ludzki sposób, że nawet wśród wielu niewierzących jest obdarzony szacunkiem, napisał książkę, w której spisuje swoją wiedzę przeplataną anegdotkami o rodzinie. Polecam tę książkę nie tylko małżeństwom, ale studentom i osobom przed studiami!
  5. Książka „Co widać i czego nie widać” – opis TODO
  6. Film „Postęp po szwecku” (filmweb, youtube, zapasowy link do filmu) – opis TODO
  7. Film „Śmierć na życzenie” (filmweb, link do filmu) – opis TODO

Powyższe pozycje nie są wytycznymi, że każdy musi się z tym zgadzać, że każdemu musi się to podobać – są to pozycje bardzo pobudzające intelektualnie (książki i filmy), o bardzo mocnym podłożu różnych faktów. Wiadomo – fakty są faktami, ale kwestia ich postrzegania i wyciągania z nich wniosków, a także łączenia faktów już nie jest faktem.

Jedna uwaga do wpisu “Polecane rzeczy nieprogramistyczne (programista też człowiek)

  1. Pingback: Zestawienie materiałów na zajęcia organizacyjne | programowaniec

Dodaj komentarz